Naše plemena

Než si pořídíte psa z naší rodinné chovné stanice, měli byste vědět pár základních informací o plemenech, která chováme. Může vám to pomoci s péčí o ně i porozumění jejich fyzickým i psychickým potřebám.

Německý ovčák

Německý ovčák neboli Alsaský vlčák patří mezi nejrozšířenější plemena na světě a zároveň k nejčastěji užívanému služebnímu psu. Je velmi inteligentní a všestranný, dobře se učí.

Zatímco dříve byl německý ovčák využíván k obraně lidí i stád před šelmami či zatouláním, v dnešní době se přirozeně přešlo k modernějšímu využití. Tito psi jsou velmi často součástí týmů ostrahy a to jak majetku, tak lidí např. ve věznicích. Německý ovčák má pro tyto účely ideální fyzické i charakterové vlastnosti. Stejně tak dobře ovšem chrání i svého majitele a jeho rodinu, včetně dětí.

Ovčák je pevný, silný pes střední velikosti, který má charakteristické černohnědé zbarvení. 

Zajímá vás více informací? Podívejte se na kompletní charakteristiku Německého ovčáka

Maremmansko-Abruzský pes 

Původně italské plemeno je ideálním hlídačem kozích či ovčích stád. V dnešní době toto využití není tak hojné, proto se v přeneseném smyslu toto plemeno hodí do rodin s malými dětmi či do hospodářství, kde může i nadále plnit svoji vrozenou funkci ochránce a hlídače.

Maremmansko-abruzzský ovčák je velký a robustní pes, který působí majestátně. Jedná se o středně těžkého psa, přičemž celkové proporce jsou velmi vyvážené. Jeho trup je delší než kohoutková výška a má harmonické jak proporce jednotlivých částí těla, tak celkový obrys. Zkrátka a dobře krasavec.

Povaha Maremmansko-abruzského psa je klidná, přičemž vyniká svou oddaností k majiteli, jeho rodině a majetku. je to ideální hlídací pes, který vás nikdy nezradí.

Zajímá vás více informací? Podívejte se na kompletní charakteristiku Maremmansko-abruzského psa.

Odkaz na nové klubové stránky https://www.kchmpp.cz/zastresena-plemena/maremmansko-abruzsky-pastevecky-pes/